اخبار

با بالا و پایین بردن موس خود تمام خبر ها را بخوانید.

 
13 دی

با وجود عدم توفیق سیستم عامل ویندوز 10 اما همچنان پرچم ویندوز بالاست. مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ با معرفی ویندوز ۱۰ توجه عموم را به خود جلب کرد. اما اخیرا خبر قابل تاملی در مورد این سیستم عامل منتشر شده. تا انتهای سال ۲۰۱۵، ویندوز ۱۰، تنها بر روی کمتر از ۱۰ درصد کامپیوترها نصب شد.

در ماه دسامبر (آخرین ماه سال ۲۰۱۵)، وب‌سایت Net MarketShare آمار دقیقی را در مورد سیستم‌های عامل دسکتاپ منتشر کرد. بر اساس آمار موجود، ویندوز ۱۰، ۹٫۹۶ درصد از سهم بازار سیستم‌های عامل دسکتاپ را در دست دارد. ۵۵٫۶۸ درصد از سهم بازار هم در دست ویندوز ۷ است.ویندوز XP‌ و ویندوز ۸٫۱ هم به ترتیب ۱۰٫۹۳ درصد و ۱۰٫۳۰ درصد سهم دارند. سیستم عامل Mac OS X 10.11 هم ۲٫۹۹ درصد از این بازار را به‌خود اختصاص داده است.

همان‌طور که دیدید، باوجود عدم توفیق ویندوز ۱۰، درمجموع پرچم سیستم عامل ویندوز هنوز بالاست. بر اساس آمار سایت VentureBeat، ویندوز با اقتدار، ۹۱٫۳۲ درصد از بازار سیستم‌های عامل دسکتاپ را در دست دارد. سهم Mac OS‌ معادل ۷٫۰۲ درصد و لینوکس، ۱٫۶۶ درصد است.

در تابستان و در همان اول انتشار ویندوز ۱۰، مایکروسافت از استقبال بی‌نظیر کاربران خبر داده بود. در آن زمان گفته شد که در ماه اول عرضه‌، سیستم عامل ویندوز ۱۰، ۷۵ میلیون بار دانلود شد. همان موقع مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز ۱۰، ۵٫۲۱ درصد از سهم سیستم‌های عامل دسکتاپ را به‌دست آورده. یادآوری می‌کنیم که به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰ برای کاربران ویندوز ۷، ویندوز ۸ و ویندوز ۸٫۱ رایگان است.

 

تابستان ۲۰۱۶ قرار است ویندوز ۱۰ بزرگ‌ترین به‌روزرسانی خود را دریافت کند. این آپدیت فعلا با نام «رد استون» (Redstone) شناخته می‌شود. بر اساس اطلاعات موجود، تمرکز اصلی این به‌روزرسانی روی عملکرد بهتر اپلیکیشن‌ها و بهبود افزونه‌های مرورگر اج (Edge) خواهد بود

منبع: mag.digikala.com

نظر دادن

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید